בוטוקס

מהי הזרקת בוטוקס?

כחלק מתהליך ההזדקנות מאבדים פנינו נפח המשווה לפנים מראה צעיר, מלא וחיוני. מעבר לכך, אם נבחן את מראה עור הפנים בהשוואה לעור בשאר גופנו, נשים לב כי פגעי הזמן ניכרים בעור הפנים באופן מיוחד.

הסיבות העיקריות לכך, מלבד תכונות גנטיות, הן החשיפה המתמדת של עור הפנים לשמש ופעולות שרירי ההבעה. כך יופיעו עם השנים קמטים טיפוסיים – "קמטי זעף" בין הגבות, "קמטי צחוק" או "רגלי עורב" בצדי העיניים וקמטים רוחביים במצח.

הטיפול בעור מקומט או שקוע באמצעות הזרקת בוטוקס וחומרי מילוי הוא קל מאוד ומהיר ביותר. למעשה, תבחינו בשיפור משמעותי במראה העור בתוך דקות ספורות ובעזרת שימוש בחומרים בטוחים, ללא צורך בהרדמה מקומית, כאשר הבוטוקס מאפשר לנו להרפות את שרירי ההבעה ובכך מונע היווצרותם והחמרתם של קמטים.

בקמטים נוספים בפנים שאינם נגרמים מפעולות שרירי ההבעה – אלא מאובדן נפח, צניחת מבנים והתרופפות התמיכה לעור, כמו למשל קמטים בשני צדי הפה – ניתן לטפל באמצעות חומרי מילוי.

 

מהו בוטוקס?

הבוטוקס הוא מרפה שרירים המכיל חומר בשם בוטוליניום טוקסין. בהזרקה מכוונת לשרירים שאותם בכוונתנו להרפות, נמנעת או מופחתת פעולתם ומתקבל טשטוש או החלקה של הקמטים הנובעים מפעולתם. הבוטוקס משמש בעיקר לטיפול בקמטי הבעה במחצית העליונה של הפנים, בהם הקמטים הרוחביים במצח, "קמטי הצחוק" ו"קמטי הזעף".

מחקרים הוכיחו כי מדובר בחומר בטוח המספק תוצאה טובה מאוד של מראה פנים טבעי וצעיר.

 

מהם חומרי המילוי?

חומרי המילוי משמשים למילוי נפח אשר אבד עם השנים מאזורים שונים בפנים, וכן לטשטוש והעלמת קמטים, בעיקר במחצית הפנים התחתונה. השימוש בחומרים אלו נפוץ במילוי נפח בשפתיים, בעצמות הלחיים והרקות, במילוי ובריכוך קמטים ובעיצוב מראה הפנים.

 

חשוב לדעת: חומרי המילוי שבהם אנו משתמשים הם האיכותיים ביותר בשוק העולמי ובהתאם לכך הסיכוי לתופעות לוואי לא רצויות הוא הנמוך ביותר.

 

מה כולל ההליך הרפואי וכיצד תתכוננו אליו?

 

הטיפול בבוטוקס או בחומרי מילוי נמשך כ-20 דקות לכל היותר. הטיפול מבוצע במרפאה. בטיפול בבוטוקס אין צורך באלחוש מקומי, ואילו חומרי המילוי מכילים חומר הרדמה.

 

באמצעות מחט דקה מוזרק החומר אל תוך הקמטים או האזורים השקועים במקרה של חומרי המילוי, ולתוך השריר במקרה של שימוש בבוטוקס. בתום ההזרקה נעשה עיסוי קצר באזורים שעברו טיפול בחומר מילוי, על מנת לעצב את החומר ולמנוע גבשושיות.

 

חשוב לדעת: ההתאוששות מהטיפול הקצר היא מידית, וכבר באותו יום ניתן לחזור לפעילות רגילה.

 

מהם הסיכונים ואיך מתמודדים איתם?

טיפולים לשיפור מראה עור הפנים נחשבים כהליך קל מאוד ובעל רמת סיכון נמוכה ביותר. חשוב מאוד להקפיד על מילוי הנחיותיו המדויקות של הרופא במלואן, הן לפני ביצוע ההליך והן אחריו.

 

הקפדה זו תפחית את הסיכון לסיבוכים או לתופעות לוואי. עם זאת, ייתכנו תופעות לוואי שרובן נדירות וחריגות, כמו אודם קל ונפיחות, סימן כחול של שטף דם באזור ההזרקה, א-סימטריה או התפרצות פצעי חום (הרפס) בפנים.

 

חשוב לדעת: יש לזכור לא לשפשף את האזורים המטופלים, כך שחומר המילוי יישאר במקומו ללא הפרעה.

 

תהליך ההחלמה

לאחר הטיפול ייתכנו מספר תופעות קלות ביותר, כגון אדמומיות בעור, שיחלפו בתוך יממה לכל היותר. במקרים חריגים ייתכנו שטפי דם

ונפיחויות, שיחלפו אף הם בתוך כמה ימים.

 

כמו כן, מוכרות תופעות של כאב ראש קל ותחושת חוסר נוחות מסוימת, החולפות בתוך כמה שעות או ימים לכל היותר.

 

בתום הטיפול רצוי לשכב על הגב ולנוח למשך כמה דקות, אך כבר באותו יום תוכלו לשוב לפעילות רגילה.

 

חשוב לדעת: על מנת לאפשר לבוטוקס להיקלט היטב בשרירי הפנים, יש להימנע ביומיים הראשונים אחרי הטיפול מפעילות מאומצת.

 

כעבור שבוע או שבועיים, בהתאם להנחיות הרופא, יש להגיע לביקורת.

 

תוצאות

בתוצאות הטיפול בבוטוקס תוכלו להבחין כעבור כארבעה ימים, כאשר האפקט המלא יתקבל לאחר כשבועיים.

 

חשוב לדעת: מילוי קמטים אינו קבוע ודורש כעבור זמן מה טיפול חוזר. כאשר מדובר בטיפול בשני צדי הפנים, לעתים יהיה צורך בהשלמת הטיפול כדי להגיע לסימטריה מדויקת.

 

אם תחליטו לא לבצע טיפול חוזר , הפנים יחזרו למראה הקודם שלהם, לרבות קמטים, צלקות ואובדן נפח בשפתיים.

Call Now Button דילוג לתוכן